Małgorzata Druska – Szkoła Mistrzów Reklamy {
// Wykładowcy

Małgorzata Druska

JEST

malarką, absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP.

Ma na koncie kilkanaście indywidualnych wystaw obrazów w galeriach w Polsce, w Holandii i we Francji. Wzięła też udział w wielu wystawach zbiorowych i pokonkursowych.

Maluje w technice akrylu. Tematyką jej płócien są przedmioty, których formy coraz bardziej przez artystkę upraszczane stają się elementami niemal abstrakcyjnej gry z tłem obrazu.

Głównym środkiem wyrazu w malarstwie Małgosi jest kolor, kładziony mocno, z ekspresją,  lecz równocześnie traktowany subtelnie, po malarsku.

Dla odświeżenia wyobraźni artystka zawsze lubi rzucić okiem w kierunku fowistów, szczególnie Henri Matisse’a, i surrealistów – z wyróżnieniem Rene Magritte’a i Giorgio de Chirico.

 

JEST TEŻ

 

poetką, autorką dwóch tomików poezji niepoważnej, gatunku znanego głównie z kręgu anglojęzycznego, ale przecież także popularyzowanego w Polsce przez m.innymi Macieja Słomczyńskiego, Stanisława Barańczaka i paru innych znakomitych.

Jej „Wierszyki dla dorosłych przyjaciół” i „Wierszykomania”  to świat krótkiej, esencjonalnej formy i lekko surrealistycznej treści.

 

BYWA

 

ilustratorką – głównie tego, co sama napisze, ale nie tylko; projektowała kilka okładek dla wydawnictwa Jacek Santorski. Narysowała też ilustracje do książki Nono Dragovica „Reżyseria Filmu Reklamowego”.

 

W SMR UCZY

 

podstaw komunikacji wizualnej. Czyli tego, jak posłużyć się obrazem zwięźle i czysto, i jak ten obraz skonstruować, by być dobrze zrozumianym przez odbiorców. Służy temu szereg ćwiczeń przyjemnych i niejednokrotnie zabawnych, w których zdolności do tzw. ładnego rysowania nie grają roli, przydatne jest natomiast twórcze myślenie, umiejętność porządkowania elementów, analizy i syntezy. Prowadzi kurs copywriting / art direction

 

NA CODZIEŃ UCZY

 

malarstwa, rysunku, rzeźby i ceramiki w prowadzonej wraz z mężem „Galerii Sznurki” www.galeriasznurki.pl. Ta placówka plastycznej pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży, a także dorosłych powstała jako jedna z pierwszych tego typu na początku lat dziewięćdziesiątych. Ma ogromne grono wychowanków, z których bardzo wielu podjęło studia na wyższych uczelniach plastycznych.

 

W WOLNYM CZASIE JEST

bardzo aktywnym wolontariuszem działającym dla dobra bezdomnych psów. Wyprowadza na spacery, dogląda, dokarmia, dopieszcza i szuka domów. A ponieważ jest to praca , której końca nie widać, to czas na nią poświęcony znacznie przekracza ramy „czasu wolnego”.

 

OGÓLNIE

żywi wielkie upodobanie do szczerej, zwięzłej i trafnej wypowiedzi, nie tylko plastycznej.

Nie znosi udawania i przegadania w żadnej dziedzinie twórczości.