O nas - Szkoła Mistrzów Reklamy {

before - after

Jedyna branżowa szkoła reklamy w Polsce, przygotowująca młodych ludzi do pracy w agencjach reklamowych.

Do 2006 roku nie było w Polsce szkół, przygotowujących młodych ludzi do pracy w tej branży. W rezultacie każdy junior tracił w pracy czas ucząc się podstaw zawodu, popełniając błędy i zadając miliony pytań ludziom, którzy byli zbyt zajęci, by na nie odpowiadać.

Szkoła Mistrzów Reklamy powstała aby wypełnić tę lukę. Jej zadaniem jest odciążenie agencji reklamowych od konieczności szkolenia juniorów. Jest to szkoła, w której uczniowie uczą się od profesjonalistów z branży oraz na stażach w większości agencji w Warszawie. Nabywają praktyczne umiejętności potrzebne, aby dostać pracę i rozpocząć karierę w reklamie. Uczą się zawodów takich jak copywriter, art director, account manager, event manager, strateg komunikacji marki, media planner a także social media manager.

Zajęcia odbywają się tylko w weekendy, a to z dwóch powodów: po pierwsze, daje to szansę dotarcia na zajęcia w Warszawie studentom z innych miast. Po drugie, pozwala szkole na całkowite zrezygnowanie z nauczycieli akademickich i w zamian angażowanie instruktorów – mentorów, których głównym zawodem jest praca w reklamie, i którzy w przeciwnym razie nie mieliby czasu, by uczyć.

W ten sposób Szkoła Mistrzów Reklamy jest nie tylko miejscem, w którym uczniowie mogą nauczyć się zawodu, ale także poznać ludzi, którzy tworzą reklamę, swoich przyszłych pracodawców. Z kolei nauczyciele mogą wybrać najlepszych do pracy w swoim zespole.

Absolwentów SMR można znaleźć w prawie każdej agencji w Polsce, a nawet za granicą. Są cenionymi pracownikami, wielu z nich już kieruje działami w agencjach, są autorami znanych kampanii, jurorami konkursów reklamowych, otrzymują wiele nagród branżowych, w tym również tych najbardziej prestiżowych, jak Cannes Lions, D&AD, The One Show, Golden Drum itd.