Reżyseria filmu reklamowego

tu jesteś: Program / Reżyseria filmu reklamowego / Reżyseria filmu reklamowego

Reżyser/operator filmu reklamowego to bardzo lukratywny zawód. Wielu znanych dziś reżyserów filmów fabularnych zaczynało właśnie od reklamy, np. Ridley Scott, Allan Parker, David Lynch, Guy Ritchie, Spike Lee, Wim Wenders, Hugh Hudson, Spike Jonze, David Fincher, Michael Bay, Mark Pellington, David McNally, Gore Verbinski i pewnie wielu innych. Niestety, dostać się do branży jest niezwykle trudno. Nie wystarczy dyplom renomowanej szkoły filmowej, prawdę powiedziawszy nie jest on w ogóle potrzebny. Nie wystarczy zrealizowany teledysk czy etiuda filmowa. Ludzie, decydujący o tym, czy dać ci zlecenie, chcą zobaczyć twój show-reel. Skąd jednak masz go wziąć, skoro nigdy nie kręciłeś reklam?

Błędne koło, prawda?

Dobrym rozwiązaniem może być pierwszy w Polsce kurs zawodowy przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą zostać reżyserami/operatorami reklam. W jego trakcie nakręcisz kilka reklam pod okiem filmowców oraz specjalistów z agencji reklamowych, a także dowiesz się jak powinien wyglądać dobry show-reel, jak rozmawiać z domami produkcyjnymi i z agencjami reklamowymi,  jak rozumieć brief kreatywny, jak przygotować eksplikację i shootingboard, jak nakręcić packshot, jak zachowywać się na planie, czy w postprodukcji. Jednym słowem – dowiesz się jak dostać się do branży i jak się w niej utrzymać.

Szkoła zapewnia profesjonalną technikę filmową do produkcji i post produkcji. Bedziesz pracować na oprogamowaniu do montażu firmy Avid - Media Composer, wiodącym programie wśród profesjonalistów zarówno w Hollywood jak i w europejskich produkcjach filmowych.

Zajęcia filmowe będą prowadzone z użyciem sprzętu firmy Canon - takim jak kamery z linii EOS Cinema: C100 Mk II i C300, z dostępem do obiektywów Prime z serii C, oraz na aparatach DSLR takich jak EOS 5D Mk IV czy EOS 1DC

Będziesz  mieć także możliwość zapoznania się na specjalnych spotkaniach ze sprzętem profesjonalnym wykorzystywanym przy filmach fabularnych, reklamowych czy dokumentalnych - takich jak Arri Alexa, Red Dragon, Red Scarlet, Canon C500…
Zapoznasz się również z linią obiektywów Zeiss Ultra Prime, Master Prime i wybranymi obiektywami zoom firmy Angenieux.

CZEGO SIĘ BĘDZIESZ UCZYŁ

Kim są ludzie, którzy zlecają realizację reklam

Czytanie storyboardu agencji

Analiza budżetu  produkcji

Pisanie treatmentu i listy ujęć

Określanie potrzeb scenograficznych i kostiumowych

Wybieranie obiektów

Casting

Przygotowanie do PPM

Kompletowanie ekipy realizacyjnej

Inscenizacja i kompozycja

Akcja (ruch – rytm, tempo; dynamika)

Technika filmowania

Operator  i reżyser spotu  reklamowego (współpraca)

Aktor  w spocie reklamowym

Montaż  reżyserski

On-line

Zagadnienia dźwięku

Wśród nauczycieli między innymi: Jarosław Żamojda, Grzegorz Kuczeriszka, Jan Hryniak, Jacek Barzan, Filip Kovcin, Katarzyna Lachowicz, Katarzyna Dragović, Nono Dragović.

Nabór na jesienną edycję 2017 jest w toku.

Terminy zjazdów:

Październik 21

Listopad 4, 25

Grudzień 9

Styczeń 20

Luty 3, 17

Godziny zajęć:

Miejsce:

WFDiF, Chełmska 21

Koszt:

3900 zł jednorazowo lub 2 x 2200 zł jeśli w dwóch ratach. Promocje opisane są w zakładce Czesne.

Jak się zapisać:

1. Przyślij swoje cv na adres kontakt@szkolamistrzowreklamy.pl

2. W mailu zwrotnym otrzymasz od nas umowę.

3. Uiść opłatę rezerwacyjną w wysokości 300 zł na konto podane w zakładce Czesne. Opłata ta pomniejszy wysokość czesnego.

4. Prześlij podpisaną umowę i potwierdzenie przelewu na adres: kontakt@szkolamistrzowreklamy.pl

5. Przed rozpoczęciem kursu prześlij potwierdzenie przelewu czesnego według wybranego schematu, pomniejszonego o opłatę rezerwacyjną.